השתתפות בפרויקט חדשני

השתתפות במיזם - פרויקט לאיתור פגיעה בילדות

חברת הזנק אנימה בע”מ ומרכז מחקר ע”ש אמילי סגול באוניברסיטת חיפה בתהליך פתוח מערכת ממחושבת (בינה מלאכותית לזיהוי פגיעה בילדות באמצעות ציור דמות עצמי)

פגיעה מינית היא תופעה שכיחה בעולם ובמדינת ישראל (18.7% מילדים ובני נוער בגילאי 11-17 דווחו בסקר אפידמיולוגי 2016 כי נפגעו מינית לפחות פעם אחת במהלך חייהם). לפגיעה מינית השלכות שליליות על הבריאות הנפשית והפיזית של הקורבן. השלכות כגון דכאון, חרדה, התמכרויות, פציעות עצמיות, הפרעות קשב וריכוז ומחלות כרוניות, נמשכות לאורך כל חייו של הקורבן. ממצאי מחקר מצביעים על כך שככל שהפגיעה חמורה יותר מוכנות הילד שנפגע לדווח פוחתת. עוד נמצא כי קיים פער בין שכיחות הפגיעה ומספר הדיווחים של ילדים על פגיעה במיוחד לאנשי מקצוע. אי שיתוף בפגיעה מונע מהילד הנפגע לקבל את הטיפול הנאות וטומן בחובו סיכון להחמרה של הפגיעה. כלי ההערכה לזיהוי ואיתור פגיעה מינית מוגבלים ביותר. הכלים העומדים לרשותם של אנשי מקצוע בודקים בעיקר סימפטומים ולא אם הילד או המתבגר חווה פגיעה מינית. חברת אנימה ומרכז מחקר ע”ש אמילי סגול עוסקים בפיתוח מערכת ממחושבת אשר תסייע לאנשי המקצוע לאתר ולזהות ילדים נפגעים מינית מוקדם ככל שניתן. על מנת לפתח את המערכת ולהבטיח כי רמת הניבוי תהיה מעל 90% אנו נדרשים לעשרות אלפי ציורים. לכן, אנו פונים אליך בבקשה לתרום מעט מזמנך (כ-10-15 דקות), לענות על השאלון המצורף, לצייר את עצמך ולהעלות את הציור ללינק. כל המידע הנאסף ישמר בצורה חסויה ואנונימית, לא יועלה לרשת, והשימוש בו ייעשה לצרכי מחקר בלבד.

אנו מודים לך מראש על השתתפותך ותרומתך למיזם. נשמח לענות על כל שאלה.
פרופסור רחל לב ויזל rlev@univ.haifa.ac.il

אני מודע לכך כי פיתוח מערכת להערכה של פגיעה בילדים באמצעות ציור דמות עצמי תתרום להרחבת יכולתם של אנשי המקצוע לאתר ולזהות נפגעים.אני תורם את הציור שלי ו/או ילדי מרצוני החופשי על מנת לסייע בפתוח מערכת זו.פ

עם סיום מילוי השאלון והעלאת הציור תקבל/י שם משתמש אקראי וקוד סודי. שם המשתמש והקוד הסודי הנם פרטים ייחודיים אשר יאפשר לך לצפות בפלט הניתוח של המערכת את הציור/ים שהעלית ללינק. חשוב לציין כי הניתוח שהנך מקבל אין בו תחליף לחוות דעת מקצועית ו/או לאבחון על ידי בעל מקצוע מוסמך.

במידה והנך מעוניין בפלט הניתוח, שמור את הקוד PINCODE שקבלת כיוון שאין לנו אפשרות לשחזר את תרומתך. לורות עומס הפניות הרב ומגבלות כוח אדם, אנו נעשה את מירב המאמצים להפיק את פלט המשוב בהקדם. פניות ייענו לפי סדר העלאת הציורים.

פרופסור רחל לב ויזל rlev@univ.haifa.ac.il

www.anima-ey.com / info@anima-ey.com
Professor Rachel Lev-Wiesel, rlev@univ.haifa.ac.il